پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

سخن سردبیر

... [ادامه]
نوشته شده در تاریخ ۰۱/۱۱/۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۹ |

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛ 🔸صدور بیش از ۳۰ مورد اخطاریه برای دیوارها و ابنیه خطری سطح شهر

در راستای تامین امنیت شهروندان و پیشگیری از ایجاد خسارات جانی و مالی صورت پذیرفت:
به گزارش روابط عمومی شهرداری شوشتر :
عباس اسکندری نیا شهردار شوشتر از صدور بیش از ۳۰ مورد اخطاریه برای دیوارها و ابنیه خطری سطح شهر از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

شهردار شوشتر با اشاره به ماده ۱۱۰ و بند ۱۴ قانون ۵۵ شهرداریها تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۱۰ شهرداری می تواند نسبت به زمین یا بناهای مخروبه و غیر مناسب با وضع محل و یا نیمه تمام که در خیابان یا کوچه یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی باشد، با تصویب شورای شهر به مالک اخطار نماید .

وی در ادامه افزود: این اخطاریه ها در راستای تامین امنیت شهروندان و پیشگیری از ایجاد خسارات جانی و مالی صورت صادر گردیده است و در سطح شهر همچنان زمین هایی وجود دارد که با وجود ابلاغ اخطارهای متعدد در خصوص خطری بودن ملک و حتی جهت تعیین تکلیف آن متاسفانه تعدادی از شهروندان هنوز به شهرداری مراجعه نکرده اند و شهرداری شوشتر طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها اقدام به صدور اخطاریه و نصب بنر در محل نموده است که در صورت عدم مراجعه مالکین و یا تمکین از قانون , معاونت خدمات شهر شهرداری اقدام به تخریب موارد خواهد نمود .
اسکندری نیا اظهار داشت : با توجه به این که زمین های بایر و ساختمان های مخروبه به محل انباشت زباله و به دنبال آن محل شیوع بیماریهای عفونی و گسترش بیماری ها و ایجاد منظره نازیبای محیط شهری می گردد؛ که این امر باعث شده شهرداری در ابتدا به صاحبان این نوع بناها اخطار و در صورت عدم توجه به اخطار خود راسا نسبت به رفع خطر ساختمان مربوطه اقدام نماید.

در صورتی که مالک نسبت به ایجاد نرده یا دیوار یا مرمت آن اقدام نکند، شهرداری می تواند هرگونه اقدامی را که لازم بداند معمول و هزینه آن را از مالک دریافت کند.

درباره نویسنده / محمد باقر عباسی

[ همه نوشته های محمد باقر عباسی → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد