پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

سخن سردبیر

... [ادامه]
نوشته شده در تاریخ ۱۱/۱۲/۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۲ |

*شهردار شوشتر* از تعطیلی اماکن ورزشی خصوصی و دولتی شهرداری شوشتر از جمله زمین چمن های مصنوعی و روباز به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

*به گزارش روابط عمومی شهرداری شوشتر ،* عباس اسکندری نیا افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تاکیدات وزارت ورزش و جوانان و همچنین شیوع این بیماری طی هفته جاری و جلوگیری از انتشار آن در بین جوانان و نوجوانان لذا به تبعیت از این دستورالعمل تمامی اماکن ورزشی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

او با اشاره به اینکه سلامتی ورزشکاران، نوجوانان و جوانان برای ما در اولویت است، گفت: مکان‌های ورزشی به دلیل حضور متعدد افراد مکان‌هایی است که احتمال شیوع و واگیری این ویروس را بالا می‌برد.

اسکندری نیا اضافه کرد: از آنجا که سرعت شیوع ویروس کرونا از طریق ترشحات دهان و بینی و از طریق لمس سطوح بیشتر می‌شود و وسایل و تجهیزات ورزشی در زمین های ورزشی مشترک است بنابراین مراقبت ویژه‌ای می‌طلبد که در حین تمرینات بدنی و استفاده از وسایل ورزشی دچار این بیماری نشویم.

شهردار کهن شهر شوشتر با تاکید بر رعایت بهداشت فردی بویژه در حین ورزش از سوی ورزشکاران و مربیان، بیان کرد: شستن و ضد عفونی کردن دست‌ها، وسایل، تجهیزات، لباس، حوله، ساک ورزشی و دیگر وسایل مرتبط با ورزش برای پیشگیری از انتقال این ویروس از اهمیت بالایی برخوردار است.

او، کاهش هرچه بیشتر تجمع ورزشکاران را ضروری خواند و گفت: از آنجا که این ویروس سرعت انتشار بسیار زیادی دارد، لذا باید در کاهش ازدحام‌ها تلاش کرد و شمار اشخاص حاضر در یک محل مانند زمینهای ورزشی را کم کرد.

درباره نویسنده / محمد باقر عباسی

[ همه نوشته های محمد باقر عباسی → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد