جمعه ۱ام مرداد ۱۴۰۰ - Friday 23rd July 2021

مهندس عباس اسکندری‌نیا شهردار شوشتر

الهی! آنچه ما خود کشتیم به بر میار و آنچه تو کشتی آفت ما از آن بازدار…
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد
تصدی مدیریت بار گرانی است بر دوش انسان ؛ با نیت خیر خدمت به مردم و به امید همدلی میان مردم و مسئولین همچنان تلاش خود را در جهت شکوفایی هر چه بیشتر شهر به کار می بندیم تا در پیشگاه قادر متعال و مردم فهیم شوشتر سربلند باشیم

توضیح شهردار کهن شهر شوشتر درباره تخریب یک منزل در بافت تاریخی شوشتر نو

اسکندری نیا شهردار شوشتر ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی سلامتی برای تمامی شهروندان ،در خصوص چگونگی صدور مجوز ملک تخریب شده در منطقه شوشتر نو توضیحاتی را ارائه نموده اند و افزودند: افراد مرتبط را روز شنبه به محل کار احضار کرده و موضوع را به طور دقیق بررسی می‌کنیم.
‎عباس اسکندری‌نیا جمعه شب نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر، در رابطه با ملک تخریب شده در منطقه شوشترنو اظهار کرد: مجوز صادر شده برای بنای منطقه شوشترنو توسط معاونت معماری و شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری شوشتر صادر شده است .
‎وی افزود: با توجه به سیستم اداری شهرداری، برای تسریع در روند تصمیم‌گیری‌ها، به معاونت‌ها و مسئولان اداره‌های زیر مجموعه تفویض اختیار داده شده و به همین دلیل در خصوص پرونده ملک تخریب شده باید اطلاعات دقیق را اخذ نمائیم .

‎شهردار شوشتر با تاکید بر برخورد با خاطیان احتمالی این موضوع بیان داشت: اگر بعد از بررسی به این نتیجه برسیم که تخلف، لابی یا هر مسئله غیر قانونی دیگری در این موضوع دخیل بوده، مطمئناً با متخلفان برخورد قاطع خواهیم نمود
‎وی اضافه کرد: در این خصوص فرماندار و دادستان محترم شهرستان جهت شفافیت این موضوع و چگونگی صدور این مجوز پیگیری نموده اند و ما نیز اعلام میکنیم که در صورت اثبات تخلف این موضوع، خاطیان را معرفی و خواهان برخورد جدی هستیم .
‎وی همچنین با اشاره به اینکه این ملک در هسته مرکزی و بافت همگن منطقه شوشتر نو نمی باشد و در حاشیه جنوبی بافت قرار دارد و احتمال خدشه و تغییر در بافت آثار تاریخی را بایستی کارشناسان اداره میراث فرهنگی بررسی و اعلام نظر نمایند نیز افزود : از تمامی فعالین اجتماعی ،دوستداران میراث فرهنگی و همه عزیزانی که طی این چند روز پیگیر موضوع بوده اند نهایت تشکر را دارم و نهایت تلاش و جدیت خود را در جهت رعایت قانون ،حقوق شهروندی و حفاظت از آثار تاریخی را خواهم نمود و چنانچه اثبات گردد اشتباه یا قصوری از ناحیه شهرداری رخ داده است ضمن اطاعت از قانون در صدد پاسخ گویی و جبران این مهم می باشیم.

© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شوشتر محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.طراحی و توسعه ویروهاستنگ

Template Design:Dima Group